Hizmet Sözleşmesi

Manavgatın eşsiz kumsalları sahil şeridinde plajlarda kaplıdır.Kuzeyi Toros Dağları ile çevrilidir. Toros Dağları arasında saklanan Eynif Ovası ünlüdür.  İlçenin Doğuda sınırını oluşturan Alara Çayı, Karpuz Çayı ve ilçe merkezinden Manavgat Nehri ile üzerindeki Manavgat Şelalesi ülkemizde olduğu kadar dünyaca da ünlüdür.İç bölgelere gidildikçe ekilebilen arazilerin yanın engebeli arazilerde bulunur.

Manavgatın ekonomisi turizm ve tarıma dayanır.
Köprülü Kanyon Milli Parkı içindeki Köprü Irmağında rafting, jeep safari, ören yerleri gezileri, su sporları, halk pazarlarını gezme, kültürel ve sanatsal faaliyetler (Manavgat Kültür ve Turizm Festivali) bunlardan bazılarıdır.İlçede Akdeniz iklimi hakim olduğu için yazları sıcak ve bol güneşli olması, kışın da ılık ve yağışlı olması turizm sezonun uzun sürmesine neden olmaktadır. Nisan ayından Kasım ayına kadar aktif turizm yaşanmaktadır. 

Manavgat ilçesinin kuruluş tarihi ile ilgili kesin bilgiler olmamasına karşın side ve selge antik kentlerinin m.ö 6 yy da kuruldukları sanılmaktadır.Manavgat 1220 yılında Selçuklu 1472 yılında da Osmanlı idaresine geçmiş ve 1914 yılında ilçe olmuştur.

Yukarı Çık